Transportery rolkowe są jedną z popularniejszych form systemów transportu bliskiego.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór tego typu rozwiązań: począwszy do prostych transporterów beznapędowych (grawitacyjnych) aż do skomplikowanych transporterów z napędem zależnym od planowanej funkcjonalności.

Rolki
Wybór rodzaju rolek zależy do specyficznych potrzeb Klienta: rodzaju ładunku, warunków pracy urządzenia, itd.
Rolki mogą zostać wykonane z PCV, stali, stali ocynkowanej lub nierdzewnej, z dodatkoymi powłokami.
Rolki wyposażone są w oś z gwintem wewnętrznym lub tzw. oś wciskaną i osadzane w ramie nośnej przenośnika.
 Napęd
W transporterach napędzanych, przekazanie napędu do rolek, może odbywać się zarówno poprzez łańcuchy rolkowe, jak i różnego rodzaju paski napędowe ( okrągłe, klinowe, wieloklinowe, itp.).
W trasporterach nienapędzanych (grawitacyjnych) wykorzystuje się zjawisko spływu ładunków pod wpływem działania sił grawitacji i tarcia. Odpowiednio dobrana różnica wysokości oraz długość przenośnika zapewniają właściwy kąt nachylenia toru ruchu.
 Zmiana kierunku
W celu uzyskania zmiany kierunku przemieszczania ładunku stosuje się tzw. stoły wyposażone w specjalne rolki nienapędzane, z wielokierunkową osią obrotu.
Kolejnym rozwiązaniem są przenośniki łukowe wyposażone w rolki stożkowe umożliwjące zawrócenie ładunku po trasie będącej wycinkiem koła.
 Konstrukcja nośna
Zewnętrzne gabaryty, jaki i materiał użyty do wykonania konstrukcji przenośników, tzw ramy nośnej, zależy od potrzeb Klienta: wymiarów ładunku, funkcji danego modłu, itd.
Mogą to być konstrukcje skręcane lub spawane.
Wykończenie: malowanie proszkowe, ocynk lub wykonanie ze stali nierdzewnej.
Konstrukcje umożliwiają transport ładunków na różnych wysokościach dzięki ramom nośnych o różnej wysokości.
Konstrukcje produkowane są w postaci modułów o określonej funkcjonalności, zależnej od całego projektu. Modułowość umożliwia w prosty sposób dalszą rozbudowę o kolejne elementy.
 Urządzenia pomocnicze
Uzupełnieniem szerokiej gamy transporterów rolkowych są projektowane przez naszych inżynierów różnego rodzaju urządzenia pomocnicze wspomagające pracę linii i jak najefektywniejszą realizację zakładanych zadań.
Najczęściej stosowane urządzenia to automatyczne blokady, separatory transportowanych ładunków czy manipulatory pneumatyczne.
Podzespoły
Do produkcji transporterów używamy tylko podzespołów od renomowanych dostawców. Współpracujemy z takimi firmami jak Interroll, Peco, Nord, SEW, IFM, Siemens, MetalWork.
W przypadkach wymagających specjanych rozwiązań, projektujemy je indywidualne i wykonujemy w naszym zakładzie produkcyjnym.
Doświadczenie
Oferujemy nasze doradztwo techniczne poparte wieoletnim doświadczeniem, zarówno na etapie projektowania nowopowstających linii, jak i w przypadku konieczności modernizacji lub rozbudowy linii istniejących. Nasze rozwiązania otrzymały patenty.
Naszym atutem jest ścisłe dopasowanie do indywidualnych potrzeb Klienta.
Wykonania niestandardowe są dla nas standardem.
|